• ساعت : ۱۳:۱۳:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ 
  • تعداد بازدید : 52
  • کد خبر : ۱۰۷۱۰۳
پیام نوروزی رئیس موسسه تحقیقات كشاورزی دیم به همكارانبا سلام و احترام خدمت همكاران گرامي موسسه تحقيقات كشاورزي ديم كشور

    سال ١٣٩٧ با لطف الهي و همت و تلاش صادقانه تك تك شما عزيزان با سربلندي و توفيق در عرصه تحقيقات، معرفي ارقام جديد و تحول در زمينه معرفي ارقام پرپتانسيل غلات، معرفي ارقام حبوبات با قابليت كشت پائيزه در مناطق سرد، ارقام پرپتانسيل نخود براي مناطق معتدل و نيز جهشي در معرفي ارقام جديد علوفه ديم همراه بود. تامين هستههاي بذري با رشدي قابل توجه بويژه در بخش حبوبات همراه بود. فعاليتهاي انتقال يافتههاي تحقيقاتي، همكاري و تامين نياز فني تحقيقاتي و بذري پروژههاي مهم بهبود امنيت غذايي و افزايش بهرهوري نظام زراعي گندم بنيان در سطحي بسيار مطلوب ميسر گرديد و عليرغم مشكلات متعدد، فعاليتهاي انتقال يافته در مزرع زارع با رشد سه برابري روبرو بود.

    سالي كه گذشت همچنين عزيزاني ما را ترك و به ديار باقي شتافتند كه براي ايشان رحمت الهي و براي بازماندگان صبر جليل آرزومندم.

   در سال آينده نيز با اميد به عنايات خداوند متعال و به پشتوانه توان علمي و يافتههاي موثر تحقيقاتي محققين برجسته اين موسسه در ايستگاهها، مراكز، معاونت و ستاد موسسه انشالله برنامههاي وسيعي در جهت توسعه پايدار توليد در بخش زراعت ديم كشور رقم خواهد خورد. افزايش تنوع ژنتيكي با معرفي ارقام و محصولات جديد، بهبود مديريت نظام هاي زراعي ديم كشور، تلاش براي كاهش مصرف نهاده ها و افزايش راندومان توليد با معرفي تكنولوژي جديد و برتر در بخش ديم و توسعه تحقيقات كشاورزي دقيق، توجه به حفاظت و احيا منابع زيست محيطي توليد با توسعه اصول كشاورزي حفاظتي و تلاش براي تهيه و ارائه الگوهاي كشت هوشمند در برگيرنده عوامل محيطي، اقتصادي و فرهنگي براي مناطق مختلف كشور و توسعه همه جانبه انتقال يافته هاي تحقيقاتي شامل پايلوتها، رسانههاي نوشتاري، الكترونيكي، رسانههاي جمعي از رئوس برنامههاي مهم موسسه ديم در سال آتي خواهد بود.

   در اين روزهاي زيبا و روح بخش بنام خداوند بهار آفرين فرارسيدن بهار طبيعت و سال جديد را خدمت تك تك شما بزرگواران تبريك عرض مي‌‌نمايم و سالي نو سرشار از سلامتي، شادي و پيروزي در تمام عرصههاي كار و زندگي براي شما و عزيزانتان آرزومندم.

صابر گلكاريامتیاز :  ۵/۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.3.12.0
    V5.3.12.0